×
پیام

لطفا جهت عضویت در سامانه جامع سازمان نظام مهندسی استان مازندران ، به سامانه شورای مرکزی مراجعه نمایید

بسمه تعالي

با درود فراوان همكار گرامي:

ورود شما را به جمع خانواده ي بزرگ سازمان نظام مهندسي ساختمان خير مقدم مي گوييم و اميدواريم اين تشكل حرفه اي كه در ايجاد حفظ ، ارتقا و اعتلاي صنعت ساختمان و مهندسان كشور سهم بسزايي دارد با پيوستن عضوي ديگر در رسيدن به كمال يك گام نزديك تر گرديده و موجب تعالي و رشد بيشر جامعه مهندسي گردد. سازمان نظام مهندسي ساختمان و اركان آن بر اساس قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان كه مصوب مجلس شوراي اسلامي در سال 1374 است تشكيل شده و فعاليت مي نمايد كه پيشنهاد مي كنيم جهت آگاهي بيشر از اهداف و مسئوليت ها و همچنين خدماتي كه حسب قانون از عضويت در سازمان از آن برخوردار مي گرديد ، حتماً آن را مطالعه فرمائيد.
قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان در سال 1374 به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده و از ابتداي سال 1375 جهت اجرا به وزارت مسكن و شهرسازي وقت ابلاغ شد. به استناد ماده 6 اين قانون ، سازمان نظام مهندسي ساختمان متشكل از رشته های هفتگانه مهندسي عمران ، معماري ، مكانيك ، برق ، شهرسازي نقشه برداري و ترافيك مي باشد. ملاك عضويت در نظام مهندسي دارا بودن مدرك كارشناسي در رشته هاي فوق يا رشته هاي مرتبط با آن مي باشد. فارغ التحصيلان رشته هاي مذكور در صورت تمايل مي توانند عضو سازمان شده و كارت عضويت دريافت نمايند و از مزاياي عضويت استفاده نمايند. مهمترين خدماتي كه سازمان نظام مهندسي براي مهندسان عضو ارائه مي دهد عبارتند از :

  • شركت در آزمون حرفه اي مهندسان با رعايت ساير شرايط
  • دريافت پروانه اشتغال بكار مهندسي با رعايت ساير شرايط
  • شركت در انتخابات هيأت مديره و ساير انتخابات مربوط به سازمان
  • استفاده از تسهيلات و خدماتي كه نظام مهندسي استان بنا به وظايف و هدف هاي خود در اختيار اعضاء قرار مي دهد از جمله حفظ حقوق ، شئون و حيثيت حرفه اي اعضاي نظام مهندسي استان و دفاع در مقابل تعرض به آنها از طريق ارائه خدمات مشاوره حقوقي ، مالي ، فني و غيره
  • استفاده از پايگاههاي علمي ، فني ، آموزشي و انتشاراتي به منظور بالا بردن دانش فني اعضا
  • استفاده از تسهيلات قانوني كه براي دارندگان پروانه اشتغال فراهم مي شود.
  • استفاده از ارجاع خدمات كارشناسي موضوع ماده 27 قانون
  • عضويت در صندوق رفاه مهندسان و استفاده از وام هاي مصوب صندوق
  • همكار شدن با ساير مهندسان داراي پروانه اشتغال به كار در طراحي و نظارت
  • سرپرست كارگاه شدن در پروژه هاي داراي مجري

عضويت در سازمان نظام مهندسي استان مستلزم دارا بودن مدرك كارشناسي يا بالاتر در يكي از رشته هاي اصلي يا مرتبط به شرح جدول پيوست مي باشد. اعضا با گذشت سه سال از مدرك كارشناسي و قبولي در آزمون حرفه اي مهندسان مجاز به دريافت پروانه اشتغال بكار مهندسي مي باشد سنوات كارداني جهت آزمون حرفه اي مهندسان در صورت هم رشته بودن آزمون از تاريخ اخذ مدرك كارداني تا زمان اخذ مدرك مهندسي به ازاي هر 5 سال كامل يك سال و حداكثر 2 سال به سنوات مهندسي اضافه خواهد شد . در صورت هم رشته نبودن سنوات كارداني قابل محاسبه براي آزمون مهندسي نمي باشد ( سنوات كارداني براي رشته هاي عمراني و معماري فقط در بخش نظارت محسوب مي گردد) طبق قانون نظام كارداني عضويت همزمان در سازمان نظام كارداني و سازمان نظام مهندسي ساختمان نير امكان پذير نيست .
* كارت عضويت سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران فاقد تاريخ اعتبار است اعضا مطابق بند ث ماده 44 آئين نامه اجرايي قانون موظف به پرداخت حق عضويت سالانه مي باشند كه جهت رفاه حال اعضاء در صورت عدم پرداخت سالانه ، هنگام صدور ، ارتقا يا تمديد پروانه اشتغال يا عضويت در دفاتر فني و شركت ها بدهي عضويت تا آن تاريخ دريافت مي گردد.
* عضويت و فعاليت در سازمان نظام مهندسي ساختمان بر اساس قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين نامه اجرايي آن مي باشد. لذا اقدام متقاضي براي عضويت به منزله آگاهي از قانون مذكور است .
* جهت كسب اطلاعات و آشنايي بيشتر با سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مازندران به سايت سازمان www.mazandnezam.org مراجعه نمائيد.

همکار گرامی لطفا قبل از شروع فرآیند عضویت به نکات زیر توجه فرمایید

1- نسبت به اسکن اصل تصاویر مدرک تحصیلی، شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات )، کارت ملی و کارت پایان خدمت (پشت و رو ) اقدام نمائید. در صورت نداشتن اصل هرکدام از مدارک مذکور در فرایند عضویت ، تصویر برابر اصل شده آن هم مورد قبول سازمان می باشد.

2- قبل از شروع مراحل ثبت نام نسبت به اسکن مدارک فوق به همراه نمونه امضاء و عکس 3*4 اقدام نمایید (لازم به ذکر است حجم تمامی تصاویر ارسالی باید کمتر از 200 کیلوبایت باشد)

3- پرداخت ورودی و حق عضویت سالیانه فقط از طریق درگاه الکترونیک امکان پذیر می باشد

4- لطفا قبل از درخواست عضویت نسبت به تطبیق رشته تحصیلی خود مطابق جدول زیر اقدام نمایید.
نکته : در صورتی که مدارک کاردانی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ناپیوسته جزء رشته های هفتگانه ساختمان نباشد (به لیست زیر مراجعه نمایید) عضویت در سازمان نظام مهندسی ساختمان امکانپذیر نمی باشد.

دریافت لیست رشته های کاردانی و کارشناسی

5- در صورتی که عضو نظام کاردانی می باشید به استناد بند 8 آیین نامه نظام کاردانی ،عضویت شما به صورت همزمان در دو سازمان امکان پذیر نمی باشد
در صورت تمایل به عضویت در سازمان نظام مهندسی ساختمان نسبت به لغو عضویت نظام کاردانی اقدام نمایید و گواهی مربوطه را اسکن و در سامانه ثبت نمایید

6- جهت تایید سکونت و عضویت در دفتر نمایندگی مربوطه مقتضی است تصویر سند مالکیت یا اجاره نامه را به همراه برگه تایید سکونت (که باید به تایید دو نفر از مهندسین دارای پروانه اشتغال پایه دو به بالاتر عضو دفتر نمایندگی مورد تقاضا برسد) به دفتر نمایندگی ارائه نمایید
(برگه تایید سکونت را از اینجا میتوانید تهیه کنید)

7- به استناد بند الف ماده 44 قانون نظام مهندسی و با توجه به دستورالعمل 47-26418د-91 مورخ 1391/10/16 پذیرش عضویت متقاضیان با ارائه دانشنامه ، گواهی موقت یا تائیدیه تحصیلی امکان پذیر می باشد.

8- تمامی مدارک اسکن شده باید با پسوند jpg و حداقل کیفیت 150 dpi باشد (برای کاغذ A4 عرض 1200px)

* مطابق آخرین دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی در صورتی که مدرک کاردانی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته جز رشته های هفت گانه ساختمان مطابق جدول رشته های فوق نباشد عضویت در نظام مهندسی امکان پذیر نمی باشد.


طراحی و پشتیبانی شرکت نرم افزاری جادوی فکر